“KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” Başlıyor

Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası ve Iğdır İŞKUR Hizmet Merkezi işbirliğinde, “Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” başlıyor” dedi.

Arslan, başvurular ile ilgili şu bilgileri kaydetti:

“Eğitimler aşağıdaki tarihlerde gerçekleştirilecek olup kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.

20/05/2019-23/05/2019 (1. Eğitim)

10/06/2019-13/06/2019 (2.eğitim )

14/06/2019-17/06/2019 (3.eğitim)

18/06/2019-21/06/2019 (4.eğitim)

Düzenli olarak odamız-İŞKUR ortaklığında girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, amaçlı açtığımız  ‘Girişimcilik Kurslarını’na bir yenisini ekliyoruz. Bildiğiniz üzere, 01.01.2019 tarihinde Girişimcilik Desteği Uygulama ve Esaslarında değişiklik yapıldı ve yeni mevzuat yürürlüğe girdi. Bundan önceki eğitimlerde, alınan belgelerin kullanım süresi ile ilgili herhangi bir kıstas yoktu. Girişimci, belgesini aldıktan 5 yıl sonra da işini kurabiliyordu. Ancak bu yeni sistemde, alınan belgeler 01.01.2021 tarihinde geçerliliğini yitirecek. Bu sebeple, önümüzdeki 18 aylık süreçte işini kuracak girişimciler önceliğimiz olacak. Başvurular sırasında da, bu süreyi göz önüne alarak başvuru yaparsak; hem işini kuracak işletmelere öncelik vermiş olacak, hem de bu destek mekanizmalarını bölgemize daha etkin şekilde aktarmış olacağız.

Başvurular için aşağıdaki yol izlenecektir:

Eğitime başvurmak için KOSGEB’in resmi web sitesine (http://www.kosgeb.gov.tr/site) giriş yaptıktan sonra; duyurular bölümünden, Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Duyuruları bölümüne girilecektir. İl filtresinden “IĞDIR ” seçilecek ve “e-devlet ile başvur” butonu tıklanacaktır. Açılan sayfada “Tüm Hizmetleri Göster” yazan mavi butona tıklanarak, aşağıda yer alan seçeneklerden “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” seçilecektir. “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Başvurusu” tıklanarak, kimlik no ve e-devlet şifresi ile giriş yapılacaktır. Açılan sayfada, sağ üst köşede yer alan “Yeni Başvuru” sekmesine tıklanarak, açılan sayfadaki tüm bilgiler eksiksiz doldurulacaktır. Buradaki dikkat edilecek nokta, kurs seçimini doğru yapmanızdır. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (talep ettiğiniz kurs tarihi ) seçenek olarak seçilmelidir. “Kaydet” dediğinizde, kayıt işleminizin tamamlandığını belirten bir mesaj ile birlikte, kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır.

E-Devlet başvurusuna müteakiben; Iğdır İşkur  Hizmet Merkezi’ne giderek onay almanız gerekmektedir.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.