KOSGEB KOBİ Finansman Desteği Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

            KOSGEB KOBİ Finansman Desteği Bilgilendirme Toplantısı Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası’nda Yapıldı.

            KOSGEB Iğdır Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil ARSLAN,

            KOSGEB Kars Müdürü ve KOSGEB Iğdır Müdür Vekili Lütfullah AKTAŞ, Serhat Kalkınma Ajansı Iğdır Koordinatörü Ramazan Mutlu DOĞANER, Iğdır Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Atakan DEMİRCİ ve Iğdır OSB Bölge Müdürü Hakan ARAS, Banka Temsilcileri ve KOSGEB Desteği ile işyerlerini açan girişimciler katıldı.

            Toplantının Açılış konuşmasını yapan Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil ARSLAN, “ İlimizde faaliyetlerini yürüten KOBİ ve girişimcilerinin desteklere ulaşabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu kapsamda KOSGEB ve Kalkınma Ajansı desteklerine KOBİ’lerimizin ulaşabilmesi için bu tarz toplantıların odamızda yapılmasını destekliyoruz.

            Bu toplantıyı organize eden KOSGEB yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu tarz bilgilendirme toplantılarının önümüzdeki dönemde de artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

            KOSGEB Kars Müdürü ve KOSGEB Iğdır Müdür Vekili Lütfullah AKTAŞ ise “KOSGEB’in 1990 yılından itibaren KOBİ ve girişimcilerin ekonomideki rekabet güçlerini artırmak için var gücü ile çalıştığını belirtti.

            KOBİ Finansman Desteği kapsamında daha önce desteklenen girişimcilerin kullanacakları kredinin faiz oranının büyük bir kısmının KOSGEB tarafından karşılanacağını” söyledi.

            Açılış konuşmaları ardından KOSGEB Iğdır Müdürlüğü’nde görev yapan KOBİ Uzman Yardımcısı Tolga SARICAN tarafından KOBİ Finansman Destek Programı sunumu yapıldı. Program girişimcilerin sorularının cevaplanması ile sona erdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.