Koruyucu Ailelere İftar Programı Düzenlendi

Iğdır Valisi Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü’nün himayelerinde çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları sağlanamayan çocuklara refakat eden koruyucu ailelerimize yönelik iftar programı düzenlendi.

İftar programında Vali Ünlü ve eşi

Koruyucu ailelerle tek tek sohbet edip, çocuklara çeşitli

hediyeler verdi.

Vali Ünlü, devletin sosyal hayatta yapmış olduğu en önemli hizmetlerden birisinin ‘Koruyucu Aile’ sistemi olduğunu vurgulayarak, herkesin bu sosyal sorumluluk projesine katkıda bulunmasını istedi ve şunları dile getirdi: “Koruyucu ailelerimizle evlatlarımız arasında kan bağı olmasa da can bağı kurduklarını görmenin huzurunu yaşıyorum. Devletimiz, çocuklarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılasa da anne-baba sevgisini doğal ortamda karşılayamaz. Bu eksiği sizler tamamlıyorsunuz. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu mübarek ayın hayırlılara vesile olmasını diliyor ve Anneler Günü’nüzü de tebrik ediyorum

Programda aileler ile yakından ilgilenen Sema Ünlü ise, “Allah tuttuğumuz oruçlarımızı kabul etsin İnşallah. Koruyucu aile olmak gerçekten çok güzel bir görev. Maddi ve manevi yönü çok yüksek bir anlayışın ürünü olarak talep edilen bir görev. Devletimizin de sosyal devlet olması hasebiyle sosyal ve insani yönü çok ağır basan bir projesi kapsamında sizler bu göreve talip oldunuz. İlimizde bu işi hakkıyla yerine getiriyorsun. Bu hassasiyetlerinizden dolayı yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde ifadeler kullandı.

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.