Korucular İçin Yemin Töreni Düzenlendi

 

Yaklaşık 5 ay önce Resmi Gazete’de yer alan 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında, güvenlik korucularının yaş ortalaması düşürülmesi kararlaştırılmıştı.

49 yaşını dolduran güvenlik korucularının görevleriyle ilişiğinin 6 ay içinde kesilmesi ve yerlerine genç korucuların alınmasına ilişkin karardan sonra koruculuğa seçilen yeni korucular Iğdır semt sahasında düzenlenen törenle yemin ettiler. Yemin törenine Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Iğdır Ak Parti Milletvekili Nurettin Aras, Iğdır C. Başsavcısı Sedat Turan, Iğdır İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Kahraman Dikmen, Iğdır İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, resmi kurum amir ve personelleri, siyasi parti temsilcileri, korucuların aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Yemin töreni esnasında kararname doğrultusunda emekliye ayrılan koruculara da hizmetlerinden dolayı teşekkür belgesi verildi.

Emekli koruculardan Lezgi Aktaş, yeni koruculardan Murat Okut tüm arkadaşları adına konuşmalar yaptılar. Törende Jandarma Kurmay Albay ve Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman da törene katılanlara hitap ettiler. Konuşmaların ardından emekli koruculara hizmetleri için teşekkür belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Daha sonra yeni korucular coşkulu bir biçimde yeminlerini edip korucu oldular.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.