Kömür Yardımı Kar Yağışı Altında Devam Etti

YARDIM KÖMÜRÜNÜ BEKLEYEN VATANDAŞIN YÜZÜ GÜLDÜ (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Iğdır’da etkili olan kar yağışına rağmen yardım kömürünün dağıtılmaya devam etmesi dar gelirli vatandaşların yüzünü güldürdü.

Iğdır’da sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı kentti beyaza bürüdü. Iğdır Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla dar gelirli ailelere iki aydır dağıtılan yardım kömürü, Emek Mahallesi’nde kar yağışı altında devam etti. İl genelinde kar yağışı altında kömürünü alan dar gelir vatandaşların yüzü güldü. Havaların bu yıl erken soğuduğunu belirten Kemal Aray, bu yıl kömür dağıtımının kar yağışına denk geldiğini, kendilerinin kömür almak için sırada beklediğini belirtti.

Nurettin Bilen isimli genç ise, annesinin yardım kömürünü almak için geldiğini belirterek; “iş yerimden bugün öğlene kadar annemin yardım kömürünü almak için izin aldım. Bu sene kar biraz erken yağdı. Sanki kış biraz çetin geçecekmiş gibi görünüyor. Daha sonbaharın çıkmasına 20 gün var. Cenab-ı Allah’ın hikmeti; bu yıl kömür dağıtıldığı anlarda kar yağdı. Bu da devletimizin hizmetinin iyi olduğunu gösteriyor. Tabi karla birlikte kömürün dağıtılması ayrı bir mutluluk” dedi.

Iğdır Vali Yardımcısı Mevlit Özmen de, kent merkezi ve merkeze bağlı köylerinde toplamda 6 bin ailenin yardım kömürü aldığını, bu kapsamda 7 bin ton yardım kömürü dağıtılacağını belirtti. İki aydır köylerde ve kent merkezinde yardım kömürünün sıra ile dağıtıldığını bildiren Özmen, bu çalışmanın listede ismi bulunan ihtiyaç sahiplerinin bitimine kadar devem edeceğini sözlerine ekledi.

KAR YAĞIŞI ALTINDA KÖMÜR DAĞITILDI (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.