Kömür Dağıtımı Gecikince Vatandaş İsyan Etti

77

Iğdır Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bu yıl kömür dağıtımında çok geç kaldı. Bu soğuk havalarda evlerinde kömürün gelmesini bekleyen ihtiyaç sahipleri bu hususta; “bize kömürü yazın mı verecekler” şeklinde sitemde bulunuyorlar.

Bu yıl kömür ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtımın halen yapılmamış olmasına vatandaştan tepki geldi. Iğdır Valiliği SYDV yetkilileri dağıtımın isim baş harflerine göre yapıldığını belirttiler. Vatandaşlar yaptıkları açıklamalarda şu şekilde sitemde bulundular:

“İsimleri alfabenin sonunda yer alanlara yaz aylarında mı sıra gelecek? Neden daha önceden dağıtıma başlanmadı? Araç yetersizse birkaç araç daha kiralanır, bir günde tüm Iğdır’a kömür dağıtılır. Fakir fukarayı çoluk çocuğuyla soğukta bırakmak doğru değil. Vakıf’a gelene “sıranı bekle” demek kolay. Kolay ise sizler ailenizle kömürsüz kalın bir gün dayanabilecek misiniz güzel insanlar. Buradan ilimiz Valisine sesleniyoruz.” Kömür dağıtımını bekleyen ve ismini açıklamak istemeyenler şu şekilde dert yandı:

Vatandaşlar mağdur edilmemeli. Yardıma muhtaç olan yurttaşlarımıza bir an önce hak ettikleri kömür yardımı yapılmalıdır. Soğuktan çoluk çocuğu hastalananlar var. 

Sayın Başbakanımız kaymakamlar, valiler ve vali yardımcıları kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımı yapınız.  Aksaklık ve gecikme eziyetine son verilmelidir. Günlerdir evlerimizde kömür bekliyoruz. Çünkü dağıtımı yapanlar eve geldiklerinde eğer bizleri evde bulamazlarsa bir daha gelmiyorlar. Bir ay daha gecikme oluyor ya da kömür bitti deniliyor. Bu yüzden kömür yardımı alacak arkadaşlar hastaneye dahi gitmeden evden ayrılmayıp kömür bekliyorlar. Geçen her aracı vakfın aracı sanıp dışarıyı gözlemekteyiz.”  

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.