Kobani’ye Destek Gösterilerinde Tansiyon Düşmüyor

mm

Iğdırlı vatandaşların Kobani’de yaşanan katliam ve insanlık dramına gösterdikleri tepki mitinglerinde tansiyon düşmüyor. Esnafın tepkisini kepenk kapatarak gösterdiği ilimizde, polisin vatandaşlara müdahalesi sonucu birçok işyeri zarar gördü.

Kobani’de yaşanan insanlık dramına ve katliamlara tepki olarak yurdun dört bir yanında gösteriler devam ediyor. Iğdır’da da üç gündür devam eden gösterilerde birçok Kürt kökenli vatandaş Kobani’de yaşananlara tepki gösteriyor.

Üç gündür devam eden gösterilere polis biber gazı ile müdahale ediyor. Kürt kökenli vatandaşların sıklıkla bulunduğu mahallelere yapılan müdahaleler sonucunda birçok iş yeri ve ev zarar gördü. Dörtyol mevkisinin doğu kısmına yönelik yapılan müdahalelerde 20’den fazla vatandaş yaralandı.

Azeri vatandaşların, Kürt kökenli vatandaşların sahip olduğu iş yerlerine zarar vermeleri ise kentteki tansiyonu daha da arttırdı.

Kentte yaşanan gerginliğin biran önce bitmesi en büyük beklenti oldu. Her iki kesime ait kanaat önderlerinin devreye girmesi yaşanan gerginliği giderecektir. Bugüne kadar barış ve huzur içinde yaşayan iki kesimin de bu tür olaylarda karşı karşıya gelmiş olması ise kentte büyük üzüntü yaratıyor.

11

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.