Kızılay’dan Kurban Kampanyası

55

Türkiye Kızılay Derneği Iğdır Şubesi Başkan yardımcısı Serdar Ünsal, yaptığı açıklamada,  Türkiye Kızılay Derneği’nin 2007 yılından beri Türkiye çapında yardıma muhtaçlara yönelik düzenlediği ‘Kurban Bağışı’ kampanyasının, 12 Ağustos itibari ile başladığını bildirdi.

Bu yıl Türk Kızılayı’nın, "Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün" sloganıyla yola çıktığını dile getiren Ünsal, Et ve Süt Kurumuyla yürüttükleri organizasyon kapsamında, kurban paylarının hijyenik bir şekilde konservelere dönüştürüldüğünü, bu yöntemin kurban etlerinin yıl boyunca sağlıklı bir şekilde tüketilmesine imkan sağladığını kaydetti.

Yurt içinde kesilecek kurbanlıklar için kişi başına 740 TL, yurt dışında kesilecekler için ise 475 TL bağış alındığını bildiren Serdar Ünsal, kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşların, Şube merkezine gelerek makbuz mukabili bağış yapmasını, isterlerse Bankalardaki Kızılay hesabına veya  PTT’lerde Kızılay Posta Çeki hesabına yatırabileceklerini ayrıca İletişim ve detaylı bilgi için: 0532 260 02 37 nolu telefonu arayabileceklerini belirtti. Ünsal; 1Siz Değerli Bağışçılarımızı ihtiyaç sahipleri sofrasına Kızılay aracılığıyla Kurban Bereketi taşımaya davet ediyoruz”dedi.

Kurbanların, Türkiye Kızılay Derneği yönetim kurulunun nezaretinde,   veterinerler, noterler ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilmiş din adamları ile birlikte, İslam'a uygun bir şekilde, hijyenik şartlarda ve bağış yapan kişinin ismi söylenerek, vekalet usulü kesildiğini belirten Ünsal, "Kesilen kurban etleri, yine hijyenik ortamda, veteriner nezaretinde kavrulmaktadır. www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler. Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekalet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler." şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.