Kızılay`dan Kurban Bağışı Çağrısı

55

Türkiye Kızılay Derneği Iğdır şubesi başkanı Tahir Artantaş, Kurban Bayramı`nda vatandaşların kurbanlarını Kızılay`a bağışlamalarını istedi.

Artantaş,yaptığı yazılı  açıklamada;  “Kızılay`ın vatandaşların dini vecibelerini yerine getirmesine aracı olmak, hem de ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kurban Kampanyası düzenlediğini ve bu kampanyaya kamuoyunun büyük ilgi gösterdiğini söyledi.            Iğdır’da kurban bağışlarının çok az olduğunu kaydeden Artantaş; “Iğdır halkı bilmelidir ki yapılan her bağışın 20 katı Iğdır’da ihtiyaç sahiplerine geri geliyor.  Daha fazla kurban bağışının yapılmasını bekliyoruz. Yapılan bağışların tamamen dini vecibeler yerine getirilerek yapılıyor” dedi.

Artantaş; “Türk Kızılayı, bağışçılarımızdan aldığı vekaletle, kurbanları dini kurallara uygun olarak kestirip, hijyenik koşul ve standartlarda paketleterek yıl boyunca konserve olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Böylelikle halkımızın moral değerleri içerisinde en değerlisi olan yardımlaşma bilincinin bir göstergesi olan vekâletle kurban kesiminin huzur ve güven içinde kurumumuz aracılığıyla yapılması sağlanmakta ve bir “yardımlaşma seferberliğine” dönüştürülmektedir. Bağışçılarımıza İnternet ve 168 Çağrı Merkezinden yapacakları Kurban bedeli ödemelerinde 3             taksit olanağı sunulmaktadır. Kurban bağışı döneminde Türk Kızılayı’na vekâlet verme yoluyla bağışta bulunabilirsiniz. Bunun için www.kizilay.org.tr bağış sayfası veya 168 ücretsiz çağrı merkezinden taksitle kurban vekâleti verilebilmektedir. Kurban bağışı elden makbuz karşılığı Kızılay Iğdır Şube Başkanlığı’na başvurulabilecek. Veya banka aracılığıyla da tahsil edilebilecek.” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.