Kızılay Şube Başkanı Davut Haner’i Ziyaret Etti

n

Iğdır Kızılay Şube Başkanı Tahir Artantaş ve yönetim kurulu üyeleri, Serdar Ünsal, Tayfur Kuş, Şeref Artantaş, Veli Korkut Iğdır valisi Davut Haner’i makamında ziyaret ederek hem hayırlı olsun dileğinde bulundular hem de çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiler.

 Yaptıkları çalışmaları vali Davut Haner’e anlatan başkan Tahir Artantaş, “Kızılay şubesi olarak çalışmalarımız sürüyor. Yılda birkaç kez kan toplama kampanyası düzenliyoruz. Bölgede kan toplayan iller arasında başarılıyız. Genel merkezden gelen yardımları ihtiyaç sahibi, insanlara ulaştırıyoruz. Yeni göreviniz hayırlı olsun yardım ve desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

 Kızılay Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Iğdır valisi Davut Haner,“Türk Kızılay’ı ülkemizin en büyük yardım kuruluşlarının başında gelmektedir. Olağan üstü hallerde ve doğal afetlerde Kızılay, devletimizin güler yüzü ve şefkat eli olarak her zaman yanımızda olmuştur. Bizlerde yöneticiler olarak kızılayın çalışmalarının her zaman yanında olup, desteklemeliyiz” dedi.

 Kızılay’ın dünyanın her yerine yardım götürdüğünü ve bu yönüyle Türkiye`nin gurur kaynağı olduğunu söyleyen Iğdır valisi Davut Haner, bunun en büyük örneğini dünyanın her yerinde görmeniz mümkün. Kara gün dostu olan Kızılay`a her zaman ihtiyaç vardır. Türk Kızılay`ı, milletimizin güler yüzüdür. Ulusal ve uluslar arası her türlü koşulda insanların acısını hafifletmeye çalışan ve hizmetlerinde hiçbir çıkar gözetmeyen Türk Kızılay’ı ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşudur.” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.