Kızılay Okullarda Tanıtıldı

9

Türk Kızılay’ı Iğdır Şube Başkanı Tahir Artantaş, 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Artantaş, mesajında, Iğdır’da faaliyetlerini hızlandırdıklarını ve deprem, sel, yangın, salgın hastalık gibi doğal afet ve felaketlerde insanlara yardım eden ve ticari kaygısı olmayan bir yardım kuruluşu olduğunu ifade eden Tahir Artantaş , “Kızılay yardımlarında din, dil, ırk ve ülke ayrımı yapmaz. Yardıma muhtaç tüm insanlara, elinden geldiğince ve imkanlar çerçevesinde yardıma koşar. Yardım insancıl bir duygudur ve insanları yücelten bir düşüncedir. Bu düşüncenin yaygınlaşması, ülkemiz ve tüm dünya için mutluluk verici bir durumdur. Barış içinde bir arada yaşamayı sağlar. İnsanlar arasında birlik ve beraberlik duygularını geliştirir.

“KIZILAY HİÇ BİR AYRIM GÖSTERMEKSİZİN YARDIM ELİNİ UZATIR”  dedi.

Ayrıca Türk Kızılayı Iğdır Şubesi’nde Genel Hizmet Yöneticisi olarak görev  yapmakta olan Zafer Akaras toplam 10 okulda yaklaşık 1500 öğrenciye  Kızılay Haftası’yla ilgili seminerler vererek Türk Kızılayı’nın ülküsünü-ufkunu ve  faaliyet alanlarını anlattı…

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.