Kızılay Eski Şube Başkanı Nadir Akar’dan Kutlama Mesajı

nadir

Kızılay Eski Şube Başkanı ve Kızılay onursal üyesi Nadir Akar, Polis Haftası ve Kutlu Doğum Haftası ile ilgili kutlama mesajı yayımladı. Akar, yayımladığı mesajında şu konulara değindi:

“Vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlayan ve huzurlu bir ortam oluşturan emniyet teşkilatımızın 170. kuruluş yıldönümünü en iyi dileklerimle kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Polis teşkilatımızın yıldönümünün yanı sıra Kutlu Doğum Haftası’nı da kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Resulullah (s.a.s)’nin babası Abdülmutallip’in oğlu Abdullah, annesi Vehb’in kızı Aminedir. Babası Abdullah Kureyş kabilesinin Haşimoğulları kolundan, annesi Amine ise Zühreoğulları kolundandır. Her ikisinin soyu birkaç batı yukarıda kılapta birleşmektedir. Her ikisi de Mekkelidir.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Muhammed (s.a.s) milattan sonra 571 senesi fil ayında 12 rebulevvel 20 Nisan pazartesi gecesi sabaha karşı Mekke’nin doğusunda bulunan Haşimoğulları Mahallesi’nde babasından kendisine miras kalan evde doğmuştur. Resulullah (s.a.s) altı yaşına varınca annesi Amine Mekke ile Medine arasındaki Ebva köyünde vefat etmiştir.

Muhammed (s.a.s) dedesi Abdulmuttalip’in yanında sekiz yaşına varınca dedesi vefat etmiştir. Peygamber efendimiz bu yaştan yirmi beş yaşına kadar amcası Ebutalip’in himayesinde bulunmuştur.

Peygamber efendimizin 1443. doğum yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.”

Nadir Akar ayrıca yapmış olduğu açıklamada şunları belirtti:

“1994 yılında terör örgütü tarafından haince ve kalleşçe şehit edilen çok değerli insan Hacı Abdulvahap Akar’ın 21. ölüm yıldönümü münasebetiyle 12 Nisan Pazar günü mezarını ziyaret ederek, mezarının başında tüm aziz şehitlerimizin ruhları için Kur’an-ı Kerim okutulacak ve dualar edilecektir. Tüm aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 gökhan sarıtaş Mayıs 19, 2019 Cevapla
1 0

hacı AbdulVahap Akar Allahın rahmeti üzerinde olsun. Allah seni kahpece şehit edenlerin belasını versin .