“Kız Çocuklarımız Okutulmalıdır”

 

Iğdır’da Özellikle Kız çocuklarının eğitim oranlarının artırılması projesi kapsamında hazırlanan festival programı gerçekleştirildi.

125. yıl Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen programda konuşan Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman,”Kız çocuklarımız okutulmalıdır okuyan bir toplumun milleti güçlü millettir.

22 Kızımız bu proje ile okula devam etme hakkı kazanmıştır. Bir ülkenin kalkınması o ülkenin okumuş insanı ile ölçülür. Sizler çok iyi okumalısınız. Yarın bizim yerimizde sizler olacaksınız. Bunun için çok okuyun çok çalışın bilgi kuvvet demektir. Bilgili olanı yenmek çok zordur. Okul insanın ikinci yuvasıdır. Sizler ülkenizi seviniz, vatanınızı bayrağınızı seviniz. Bu vatan bayrak millet sizlerden çok şey bekliyor. ”dedi.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTMAYIN

 Vali Alpman, 15 Temmuz darbe girişimine değinerek gençler biliyorsunuz 15 Temmuz tarihinde ülkemizde hain bir darbe girişimi teşebbüsü yaşandı. Halkımızın karşı girişilen bu darbe girişimini halkımız önledi. Türk milletinin devletine bayrağına ne kadar bağlı olduğunu dünyaya gösterdi. İran konsolosu ile gelmeden sohbet ettim. Türk milletinin ne kadar devletine bayrağına demokrasiye bağlı olduğunu gördüklerini söyledi. Bizler yıllardır birlik ve beraberlik içerisinde yaşamış bir milletiz. Sizlerde bu birlik ve beraberliği devam ettirecek nesilersiniz. Bu nedenle ülkemizi bölmek isteyen 15 temmuz darbe girişimini hainleri unutmayın. Bu projeden dolayı milli eğitim müdürü ve ekibini kutluyorum. ”şeklinde konuştu. Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,’de ”Kız çocuklarını neye mal olursa olsun okutmalıyız. Kız çocuklarının okuması demek ülke ekonomisine katkı sağlamak, Türk aile yapısını en iyi şekilde sağlamlaştırmak, geleceğimiz olan çocukları sağlıklı bilgili bir şekilde yetiştirmek demektir.22 kız öğrencimizi okula kazandırdık. Bu millet Kurtuluş savaşını kadınlarımız Nene Hatunlar sayesinde kazandı. Yine hain 15 Temmuz darbe girişimini kadınlarımız genç kızlarımız fedakârca karşı durarak engelledi. Unutmayın “Cennet Annelerin ayakları altındadır” Bunun için kız çocuklarımız okumalıdır. şeklinde konuştu.

Toplantıya Milli eğitim Müdür yardımcısı Murat Aydoğdu, Şube müdürleri Cabbar Turan, Sedat Bilir, Adnan Ok, Hüseyin Kıran, Öğrenciler ve öğretmenler katıldılar.

Milli Eğitim Şube müdürü Mehmet Tüzen ve öğretmen Hatice Gülseren, Mehtap Çevik tarafından yürütülen proje folklor gösterisi ve müzik ziyafeti ile devam etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.