Kırsal Kalkınma Yatırımları İncelendi

21

Iğdır’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme programı kapsamında 8. etap Ekonomik Yatırımlardan, yapımı devam eden veya tamamlanan bazı tesisler, İl Proje Değerlendirme komisyonu tarafından yerinde incelendi

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Tebliği (Tebliğ No:2014/43), 26 Ekim 2014 gün ve 29157 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Tebliğ gereği, İlimiz Vali Yardımcısı Mevlüt ÖZMEN Başkanlığında; İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin ERASLAN, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat AKKUŞ, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hamdi Görkem GENÇTÜRK, İl Ticaret Borsa Başkanı Serhat KUMTEPE ve Ziraat Odası Başkanı Turgay AKÇAY’ dan oluşan İl Proje Değerlendirme Komisyonu 29.12.2014 tarihinde toplandı.

İl proje Değerlendirme Komisyonu, İlimizde uygulanan 7. ve 8. Etap Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi programı kapsamında tamamlanan veya yapımı devam eden; Melekli Beldesi, Karakoyunlu İlçesi ve Merkez Yaycı Köyünde bulunan; 2 adet Soğuk Hava Deposu ve 1 adet Un Dinlendirme Silosu tesislerinde 30.12.2014 tarihinde incelemelerde bulundu.

İl Müdürü Hüseyin ERASLAN: Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, tabandan yukarıya doğru yaklaşımla katılımcılığı sağlayan, yerel kapasiteyi ve örgütlenmeyi geliştiren; istihdam yaratma potansiyeli olan, üretici gelirlerini artıran ve çeşitlendiren; tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesini ve yaygınlaştırılmasını esas alan projelerin yanı sıra kırsal altyapının rehabilitasyonuna yönelik projelerin desteklenmesine 2015 yılında da devam edileceğini söyledi.

                                                                                                                                    

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.