Kıbrıs Gazileri ve Katliam Mağdurlarından, Iğdır Belediyesi Eş Başkanı Önder’e Tepki…

v2

Iğdırlı 1974 Kıbrıs Barış Hareketine Katılanlar Dayanışma Derneği Başkanı İsmet Tağal, Av. Şaziye Önder’in 1915’te yaşanan olaylar hakkında “Ermeni Soykırımı” açıklamasına, yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Dernek Başkanı İsmet Tağal, dernek binasında yaptığı açıklamada, BDP’li Iğdır Belediyesi Eş Başkanı Av. Şaziye Önder’in 25 Nisan 2014 tarihli “24 Nisan Ermeni Soykırımını Lanetliyoruz” başlığı ile basında yayınlanan açıklaması bizleri üzmüştür. Ermeni çetelerinin katliamına uğrayan bir ailenin torunu olarak Av. Şaziye Önder’e soruyorum hiç bölgemizin tarihine baktınız mı, Tuzluca’nın Gedikli köyü, Bucak köyü, merkez Hakmehmet köyü, Oba köyü, Koçkıran köyü ve Kadıkışlak köyleri Ermeni çetelerince yerle bir edilirken insanlar diri diri yakılırken su kuyularına atılırken siz ve sizin gibileri neredeydi. Kaldı ki! 1919’da Ermeni çeteleri, Hamit Bey, Ali Mirze Bey, Ahmet Haso Bey, Yusuf Ağa, Şamil Bey, Hasan Nado bey, Ekber Tufan bey ve Kerbelayı Abdulali Toksöz bey gibi nice kahramanlar tarafından engellenmeseydi Allah bilir bu gün ne siz nede bizler olmayacaktık bu kahramanlara teşekkür yerine hakaret ediyorsunuz farkındamısınız. Bunlar katliam yapmamış aksine önlemişlerdir. Bir şeyi hatırlatmak isterim, savaşta ölenlere katliam yapılmıştır denilmez, asıl tandır damlarına doldurulan ve su kuyularına atılarak öldürülenlere katliam yapılmış denir, şeklinde konuştu.

Tağal, Av. Şaziye Önder’in bu talihsiz açıklamasından dolayı kınadıklarını ve kısa zamanda toplumu rahatlatacak açıklama yapmasını beklediklerini belirtti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.