“Kerbela Acısı Hepimizin Ortak Acısıdır, Matemi Hepimizin Matemidir”

????????????????????????????????????

“Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.s) “Gözlerinize Yalvarın Benim Hüseynime Ağlasınlar” buyurduğu sevgili torunu, İmam Hüseyn’in (a.s) Kerbela’da acımasızca şehit edilmesi, asırlardır Müslümanların yüreğini yakmakta ve vicdanlarını kanatmaktadır.

Iğdır halkı, İmam Hüseyn’in ve yarenlerinin aziz hatırasına, temsil ettiği evrensel değerlere daima büyük bir sevgiyle ve koparılması imkansız bir bağla sahip çıkmıştır.

Muharrem Ayının gelmesiyle birlikte İmam Hüseyn’in (a.s.) hatırının her yeri kucakladığı Iğdır’da, 7’sinden 70’ine büyük bir aşkla sinelerde yaşanan ve nefislerimizi zincirleyen, Aşura Matem Törenlerinin, bu günlerde başta ilimiz olmak üzere en çok ihtiyaç duyduğumuz barış ve hoşgörü iklimini yaşatmasını, birlik ve dirliğimize katkıda bulunmasını diliyorum.

Bu vesileyle; kanın kılıca galebe çaldığı günde “Zillet Bizden Uzaktır” feryadı eden, şehadet mektebinin bayraktarı İmam Hüseyn (a.s.) başta olmak üzere Kerbela’da şehit edilen bütün Ehl-i Beyt’i rahmet ve minnetle yad ediyor, Matemimizin huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli olan tüm emniyet tedbirlerinin alındığı belirterek, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Yüksel BABAL

İl Emniyet Müdürü

1.Sınıf Emniyet Müdürü

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.