Kentsel Dönüşüm Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediliyor

 

 Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Muhammed BEKTAŞ, Ülkemizin çok büyük bir kısmı, başta depremler olmak üzere tabii afetlerin riski altındadır. “dedi.

            Bektaş, Mevcut yapıların büyük bir kısmının muhtemel afetlere karşı dayanıklı olmadıkları ve orta şiddetteki bir depremde bile ağır derecede hasar görüp yıkıldıkları gözlemlenmektedir, On binlerce insanın ölümüne ve çok yüksek mali kayıplara sebebiyet veren acı gerçekler ortaya çıkmaktadır.

            Yaşamımızı ve geleceğimizi olumsuz etkileyen bu çarpık ve kuralsız yapılaşma sorununu ortadan kaldırmak çocuklarımıza, torunlarımıza sağlıklı bir kent bırakmak için, ilimizde Kentsel Dönüşüm çalışmalarına hız verilmiştir.

            Bu kapsamda 2017 Mayıs ayı itibari ile 283 adet binanın dönüşümü tamamlanmış, vatandaşlarımıza 504.760,00 TL kira yardımı yapılmıştır.

            Ayrıca Vatandaşlarımız; Çevre sorunları, hava, su ve toprak kirliliği, radyoaktif kirlilik, çevresel etki değerlendirme, yapım, yapı denetim, imar, kentsel dönüşüm ve tabiat varlıklarıyla ilgili merak ettikleri konuları, Alo 181 hattından 24 saat kesintisiz öğrenilebilinmektedir.”şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.