KCK Tutuklularına Ceza Yağdı

00

Iğdır’da 2012 yılında KCK adı altında tutuklanarak daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen, aralarında Azadiya Welat Gazetesi çalışanı Ufuk Demir’in de bulunduğu 6 kişiye “örgüt üyeliği” gerekçe gösterilerek ceza verildi.

Iğdır Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün sabah saatlerinde görülen davanın sonucunda Ufuk Demir, Hikmet Çark, Orhan Abay, Melek Aras, Cihat Şık, Zahide Parim’e örgüt üyeliğinden 7 yıl 6’şar ay hapis cezası verilirken aynı davada İsmet Megü adlı kişiye ise beraat kararı çıktı.

İkinci duruşma ise Iğdır Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi’nde 22.09.2014 tarihinde Iğdır merkeze bağlı Mevlana Okulu’na molotof atarak yakmak ideasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen kişiler için yapıldı. Tutuklular Erzurum H Tipi Cezaevi’nde bulundukları için telekonferans yöntemiyle mahkemeye katıldı. Mahkeme dava sonucunda Yavuz Çakmak, Serkan Çakmak, Mizgin Sevinç’e “örgüt üyeliği” gerekçe gösterilerek 6 yıl 3 ay hapis cezası verirken, İlyas Soysal’a örgüt üyeliğinin yanı sıra kamu malına zarar vermek gerekçesiyle toplam 7 yıl 9 ay hapis ceza verildi. Aynı davadan yargılanan Hasan Koçuk, Volkan Demir ve Savaş Özcan ise beraat edildi. Iğdır Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün iki ayrı davadan alınan cezalara itiraz edilip, temyiz yoluyla Yargıtay’a gönderileceği belirtildi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.