Kaymakam Ersöz, Fakir Vatandaşlar İçin Yaptığı Evleri Teslim Etti

yy

Iğdır’ın Karakoyunlu İlçesi Bayan Kaymakam’ı Elif Canan Tuncer Ersöz ilçeye bağlı köylerde dul, yaşlı ve engelli vatandaşlar için yaptırdığı 13 tane betonarme 70 metrekare evleri hak sahiplerine teslim etti. 24 aydan beri ilçede görev yaptığını ve çıkan Kaymakamlar kararnamesi ile Mardin Yeşilli İlçesi Kaymakamlığı’na atanan Ersöz; “yeni görev yerime gitmeden önce evleri teslim etmek istedik. İşi alan Doğan İnşaat Sahibi Mehmet Kabak hızlı bir şekilde tamamladı. Biz de bugün hak sahiplerine teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, İlçe Belediye Başkanı Kurban Kaya, İlçe Tarım Müdürü Cemil Arat, Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Kenan Şıktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vahdettin Tekin, Karakoyunlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Veli Çalar ve İlçe Mütevelli Heyeti, evlerin yapıldığı köyleri gezerek vatandaşlarla görüştü.

Toplam maliyeti 31 bin TL olan evlerin her biri 12 günde yapıldı. Evlerin 25 bin TL’sini Sosyal Yardımlaşma Genel Müdürlüğü karşılarken geri kalan 6 bin TL’sini Karakoyunlu İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı karşıladı. Karakoyunlu İlçesine bağlı Mürşitali Köyü’ne bağlı Hüseyin Kent Mezrası’nda evini teslim alan 2 çocuk annesi 45 yaşındaki Türkan Alkoç; “Kaymakam Hanım’dan Allah razı olsun. Eşim öldükten sonra kayınvalidem ile birlikte yaşıyorduk. Zor oluyordu ama şimdi çocuklarımla birlikte başımızı sokacağımız bir evimiz oldu. Kaymakam Hanım’dan Allah razı olsun” dedi. 

Evleri yapan Doğan İnşaat Sahibi Mehmet Kabak ise; “biz müteahhit olarak yapılan bu evlerden kar etmedik. Amacımız bu fakir, muhtaç vatandaşlarımıza bir nebze katkıda bulunmaktı” dedi.

 Kaymakam ve beraberindekiler Taşburun Köyü’nde köy meydanında kahvede çay içtiler. Bayan Kaymakam gittiği her köyde çocuklara hediye verdi. Daha sonra Karakoyunlu İlçesi’nde evleri yapan Müteahhit Mehmet Kabak, Kaymakam Hanım ve beraberindekilere yemek ikramında bulundu. 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.