Kayıp Ceset Ermenistan Sınırında Bulundu

3

Azerbaycan’ın Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti’nden geldiği Iğdır’da cinayete kurban gittiği bildirilen evli ve 3 çocuk babası 45 yaşındaki Asef İmanov’un cesedi, Türkiye- Ermenistan sınırında Ermeniler tarafından bulunarak Türk yetkililere teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre ceset Aras Nehri’nde Iğdır’a bağlı Aralık İlçesi’nin Ermenistan tarafında kıyıda bulundu. Ermeni yetkililer de sınır anlaşması gereğince Türk yetkililere haber verdi. Türk yetkililerde Asef İmanov’un ailesine haber vererek cesedi teşhis ettiler. Türkiye-Ermenistan sınırında bulunan Alican Sınır Kapısı’ndan giriş yapan yetkililer ve Asef İmanov’un oğlu Kafur ile dayısı Ramazan, Türk yetkililerle Ermeni tarafına geçip yaklaşık 30 km yol giderek Aralık İlçesi yakınlarındaki cesede ulaştılar. Tamamen çürümüş olan cesedi gören yakınları üzerindeki kazağından ve ayağındaki ayakkabısından tanıdılar. Ceset Alican Sınır Kapısı’na getirilerek burada bekleyen Melekli Belediyesi’ne ait cenaze arabasına konularak Iğdır Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinden sonra ceset aileye telim edilecek.

Bilindiği gibi özel otomobili ile Nahcivan- Iğdır arası yolcu taşıyan ve 30 Mart günü geldiği Iğdır’da ortadan kaybolan Asef İmanov’dan bu tarihten beri haber alınamıyordu. En son Zübeyde Hanım Bulvarı’nda güvenlik kameraları tarafından tespit edilen İmanov’un bulunması için oğlu Gaffur ve iki yakını, Iğdır Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak bulunmasını istedi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturmada; Nahcıvan’da gözaltına alınan Ziyafet Aliyev,  Iğdır’da Asef İmanov’u öldürdüğünü ve Bayraktutan Köyü’ndeki su kanalına attığını bildirdi. Aliyev’in ifadesi üzerine Jandarma ve AFAD ekipleri, Bayraktutan Köyü’ndeki kanal boyunda ve yakınındaki Türkiye-Ermenistan sınırını oluşturan Aras Nehri üzerinde İmanov’un cesedini botla, çubuklarla arama çalışmaları başlattı. Aramalarda İmanov’un elbise ve cep telefonu bulundu fakat kanalın bağlı olduğu Aras Nehri’nde ise Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne bağlı dalgıç ekiplerinin arama yapmasına rağmen ceset bulunamamıştı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.