Kars’ta Yasadışı Bağımlılık Yapıcı Maddelere Yönelik Farkındalık Arttırma Eğitimi Yapıldı

Verilen Eğitimde Kars İl Emniyet Müdürlüğü‘nün, gençleri zehirleyen, ülkenin geleceğini tehdit eden yasa dışı bağımlılık yapıcı maddeler ile arz ve talep boyutundaki mücadeleye, hız kesmeden devam edeceği bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Madde Kullanımı İzleme ve Önleme Büro Amirliği’nce Kars Anadolu İmam Hatip ve Kars İmam Hatip Lisesi olmak üzere 863 öğrenciye “Yasadışı Bağımlılık Yapıcı Maddelere Yönelik Farkındalık Arttırma” konulu eğitim verilerek, yasa dışı bağımlılık yapıcı madde kullanımı ile ilgili kavramlar, zararları ve uzak durma yöntemleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Eğitim kapsamında 26 öğretmene ise “Yasadışı Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele” konulu eğitim verilerek, bu maddelerin kullanımında risk belirtileri ve risk altında olan öğrencilere yaklaşım yöntemleri anlatıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü‘nün, gençleri zehirleyen, ülkenin geleceğini tehdit eden yasa dışı bağımlılık yapıcı maddeler ile arz ve talep boyutundaki mücadeleye, hız kesmeden devam edeceği bildirildi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.