Kars’ta TUİK Bölge Müdürlüğü’nde Meydana Gelen Katliamın Ardından, Hizmet Binası Terk Edildi‏

z2

Kars’ı yasa boğan 19 Mart 2014 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bölge Müdürlüğünde meydana gelen elim olayla ilgili olarak Kars Valiliği ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığınca yapılan çalışmalar açıklandı.

Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, TÜİK Bölge Müdürlüğü eski ve yeni hizmet binasına yönelik yapılan çalışmalar basın marifetiyle kamuoyuna iletildi.İlk etapta vahim olayın meydana geldiği ve 7 kişinin yaşamını yitirdiği TÜİK Bölge Müdürlüğü’nün Atatürk Caddesi’nde bulunan eski hizmet binasının kira sözleşmesinin feshedilerek boşaltıldığı bildirildi. Ayrıca binanın olaydan önceki haline de getirilerek teslim edildiği de belirtildi.

Yapılan açıklama da ayrıca, “TÜİK Bölge Müdürlüğünün eski hizmet binasındaki Bölge Müdürlüğü odaları ve kullanılmayacak durumda olan ofis malzemelerinin hurdaya ayrıldı. Yeni hizmet binası yeni alınan mobilya ve ofis malzemeleri ile teşrif edilmiş, iş ve işlemlerin sorunsuz yürütülmesi amacıyla binaya yeniden elektrik, telefon ve internet hatları çekilmiştir. TÜİK Bölge Müdürlüğü kütüphane envanterine kayıtlı olan 1512 adet kitap, Kafkas Üniversitesine teslim edilmiştir.” Denildi.

TUİK, KARS BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASINA TAŞINDI

TUİK’in Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı ve Kars Belediyesince imzalanan protokol ile Kars Belediyesi eski hizmet binasının TÜİK Bölge Müdürlüğüne tahsis edildiği de belirtilen açıklamada:

“TÜİK Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binasında, güvenlik sistemi kurulmuş olup, binada güvenlik güçleri görevlendirilmiştir. TÜİK Bölge Müdürlüğü, raporlu olan personeller haricinde tüm çalışanları ile birlikte 31 Mart Pazartesi günü itibari yeni hizmet binasında hizmet vermeye başlamıştır. TÜİK Bölge Müdürlüğünce, fiyat, bütçe, işgücü ve sektörel eğilim araştırmaları için alan uygulanmasına başlanmış olup, diğer araştırmaların alan organizasyonu yapılmıştır. Meydana gelen olayda mağdur olan personel ve ailelerine yönelik çalışmalar kapsamında; Elim olayda görev şehidi olan personel yakınlarımızın kurumdaki maaş, istihdam, ödenek ve diğer haklarına yönelik işlemler yapılmış olup, Valiliğimiz ve Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Başkanlığınca şehit personellerimiz aileleri için Türkiye çapında yardım kampanyası başlatılmıştır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca görevlendirilen Psikologlar, tüm personelle birebir ve toplu görüşmeler yaparak moral ve motivasyon açısından personele gerekli destek sağlanmıştır. Bir TÜİK Başkan Yardımcısı ve bir Vali Yardımcısı şehit ve mağdur ailelerimizin tüm sorunları ile ilgilenmeleri ve takibi konusunda görevlendirilmiştir.” İfadeleri de kullanıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.