Kars’ta Sel Baskını

KARS’TA SEL BASKINI AFAD HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Kars’ta önceki gün akşam saatlerinde etkili olan, bir kişin hayatını kaybettiği ve çok sayıda evin oturulamaz hale geldiği sel baskını sonrasında AFAD ekipleri hasar tespit çalışmalarına başladı.

Kars’a bağlı Karaçoban, Akdere ve Alçılı köylerinde meydana gelen yoğun yağış, sel ve su baskınlarına neden oldu. Yaşanan sel basıkını haber alan İl Arama Kurtarma Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, 3 araç ve 12 personelle olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

AFAD ekiplerinin yaptığı incelemede, Karaçoban, Akdere ve Alçılı köylerinde çok sayıda eve su girdiği, bazı evlerin duvarlarının yıkıldığı ve köy yolları ile kanalların tahrip olduğu belirlendi. Bunun üzerine olayla ilgili Kars Valisi Günay Özdemir’e bilgi veren AFAD Müdürü Oktay Algan, vali Özdemir’n talimatlarıyla bölgeye çok sayıda İl Özel İdaresi’ne ait iş makinalarının itikal ettirildiğini ve çalışmalara başlandığını kaydetti.

Öte yandan Karaçoban, Akdere ve Alıçılı köylerinde sağanak yağmur sonrasında selde mahur kalan 1936 doğumlu Seyfettin Batutuki hayvanlarını otlatırken sel sularına kapılarak hayatını kaybetmişti. Selde mahsur kalan 70 yaşlarındaki Zeynep İdigü isimli engelli vatandaş ise AFAD ekiplerince kurtarılarak hastaneye sevk edilmişti.

Karaçoban, Akdere ve Alıçılı köylerinde sağanak yağmur sonrasında meydana sel baskınında çok sayıda ev hasar görürken, hayvanlarda telef oldu. AFAD ekipleri bölgede kesin hasar tespiti çalışmalarına başladı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.