Kars’ta Minik Yıldızlar Yetişiyor

A2

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nun Ülker sponsorluğuyla birlikte yürüttüğü Yıldız Futbolcu Eğitimi Kars’ta da yürütülüyor.

TFF, açılan Yıldız Futbolcu Eğitim Merkezlerinin çalışmalarıyla yıldız futbolcuların peşine düştü. Ülkenin tüm illerinde uygulanan projeyle futbola yaktın, becerikli ve başarılı sporcular tespit edilecek ve yapılacak seçmelerin ardından milli kamplara alınarak yetiştirilecekler.

Projenin Kars ayağında da 9-12 yaşarası çocuklar birer yıldız olabilmek için eğitimlere katılıyor ve hünerlerini sergiliyorlar. Kars şehir stadında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren TFF Yıldız Futbolcu Eğitim Merkezi Kars Antrenörü Şentürk Bilgir şunları söyledi:

“Yıldız Futbolcu Eğitiminin Kars’taki çalışmaları devam ediyor. TFF’nin Ülker sponsorluğuyla birlikte yürüttüğü projeyle Türkiye genelinde yıldız futbolcu arayışı sürüyor. Bizde Kars’ta bu çalışmaları devam ettiriyoruz. İnşallah diğer illerde olduğu gibi bizde kendimizde yıldız veya yıldıza yakın futbolcu tespit etmiş

oluruz. 9-12 yaş gruplarından bu tespitleri yapacağız. Seçmeler ise TFF’nin bize bildireceği tarihte her hangi bir ildi şenlik düzeyinde olacak. Bu da muhtemelen Mayıs ayının son haftasında olabilir. Bu konuda bize bilgi verilecek ve bizlerde ona göre hareket edeceğiz. 

Çalışmalarımızda genelde iyi gidiyor ve çocuklarımız yoğun bir katılım gösteriyor. Tabi çocuklarımızın bu yaş grubunda dershaneleri, okulları ve kursları da var. Bunlar biraz etkili oluyor ama sonuç itibariyle yinede şu an 40 kişiyle çalışıyoruz.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.