Kars’ta KUYAP Projesi Tanıtıldı

2

Çalışanların ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi’nin tanıtımı yapıldı Proje koordinatörü Özdemir: “Dünya çok hızlı gelişiyor, ekonomik koşullar hızlı değişiyor.

Avrupa Birliği (Ab) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından finanse edilen “Çalışanların ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması” projesinin (KUYAP) tanıtımı yapıldı.

Kentteki bir otelde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan proje koordinatörü Esin Özdemir, 2013 yılının şubat ayında uygulanmaya başlanan proje kapsamında Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Trabzon, Kayseri, Van, Kastamonu, Sivas, Samsun, Elazığ, Kars, Erzurum, Kahramanmaraş ve Batman’da işveren ve çalışanlara ulaşacaklarını söyledi.

KUYAP’ın Ab destekli, insan kaynaklarına yatırım projesi olduğunu, projenin finansmanının TOBB, Ab ve 5 pilot oda tarafından karşılandığını ifade eden Özdemir, “TOBB olarak insan kaynaklarının geliştirilmesi konusuna büyük bir ciddiyetle eğiliyoruz. Bu anlamda makro düzeyde politika oluşturma üzerinde çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

İnsan kaynakları ve iş geliştirme alanında büyük ölçekli projeler yürüttüklerine vurgu yapan Özdemir, şunları kaydetti:

Biz TOBB olarak KUYAP Projesi çalışmalarına esasen 2009 yılında başladık. Çalışmalarımıza Türkiye’deki bütün insan kaynakları geliştirme projelerinden sorumlu Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğiyle başladık. Projemizin amaçlarını ve faaliyetlerini geliştirdik ve nihai hale getirdik. 2013 yılında projemizi uygulamaya başladık. Dünya çok hızlı gelişiyor, ekonomik koşullar hızlı değişiyor. Ekonomik tehditler ve yeni olanaklar ortaya çıkıyor. Buna bağlı olarak da yeni iş yapış biçimleri, yeni organizasyon modelleri ortaya çıkıyor. İşletmelerimizin de ayakta kalabilmek için ve rekabet edebilmek için bu değişimlerden haberdar olması ve bunlara ayak uydurması gerekiyor. Biz de KUYAP’la işletmelerimize bu konuda yol göstermek ve destek olmak istiyoruz.”

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş da dünyanın neresinde olunursa olunsun eğitilmiş insan unsurunun gündeme geldiğini kaydetti.

Böyle bir projenin Kars’ta gündeme gelmesinden dolayı memnun olduklarına değinen Bozkuş, “Belediye başkanı da bir işverendir. Yetişmiş personelle işlerinin daha işi bir şekilde yürütülmesini bir avantaj olarak görüyorum. Kamu kuruluşlarında, özel sektörde ve KOBİ’lerde değil dünyanın her yerinde ve her sektöründe insan unsurunun çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

KUYAP teknik destek ekibinden lider vekili Carlo Penco da projenin amaçlarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.