Kars’ta da Karne Heyecanı Yaşandı

z1

Kars il genelinde 614 okulda, 70 bin 653 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.

Yaklaşık 4 bin öğretmenin görev yaptığı Kars’ta, 15 günlük yarıyıl tatili de başlamış oldu. 2013 – 2014 eğitim ve öğretim sezonun ilk yarısının sona ermesi nedeniyle, Digor Yolu TOKİ 30 Ekim İlköğretim Okulunda karne töreni düzenlendi. Kars Valisi Eyüp Tepe, Belediye Başkanı Nevzat Boskuş, Vali Yardımcısı Cevat Uyanık, Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış ve Emniyet Müdürü Ercan Çakmak’ın katıldığı karne töreninde, başta ana sınıfı öğrencileri olmak üzere diğer öğrenciler ve veliler karne heyecanı yaşadı. Vali Tepe ve beraberindekiler, okula geldiklerinde okul yönetimince hazırlanan ve öğrenciler tarafından sergilen yöresel Kafkas Halk Oyunları ile karşılandılar. Daha sonra da Vali Eyüp Tepe ve beraberindekiler, tek tek sınıfları gezerek ana sınıfı, 1. sınıflar ve 8. sınıf öğrencilerine karnelerini verdi.

HAYATTAKİ SINAV, HER ŞEYDEN DAHA ÖNEMLİDİR

Öğrencilere karnelerini veren Vali Tepe, birçok öğrenci ile de sohbet etti. Özellikle 8. Sınıf öğrencileri ile bir süre sohbet eden ve onlara nasihatlerde bulunan Vali Tepe, hayattaki sınavın her şeyden daha önemli olduğunu söyledi.

Öğrencilere sadece sınav kolik olmamaları, daha fazla sosyal ve paylaşımcı bir hayat sürdürmeleri konusunda da önerilerde de bulunan Vali Tepe, “İlkokulda vasat bir öğrenci, daha sonra hayatı doğru okuyabildiği için ilerleyen yıllarda çok daha başarılı bir insan olabiliyor. Kimileri de sadece sınav kolik olabiliyor ama hayatı okuyamıyor, sosyal yaşamında zayıf olabiliyor. Dolayısıyla da kendini ifade edemediği için başarılı olamıyor.  Sınav kolik olmakta artık alışkanlık haline geldi. Yani önemli olan hayatı doğru okuyabilmemizdir. Yani hayatımızda olmazsa olmazımız daha sosyal ve paylaşımcı olmamızdır. Özellikle davranış bilimleri dediğimiz bu alanda, kendimizi biraz daha iyi ifade etmeği öğrenebilirsek en büyük başarıyı da yakalamış oluruz. Bu sınavlarda bizi yetiştirmek için birer vesiledir. Tabiî ki aldığınız puanlara da takılmamanız gerekir. İlerleyen yaşamınıza  bağlantınızın devam etmesi daha da önemlidir. Yani hayattan kopmamak, bıkmamak ve yılmamak da çok daha önemli olmalıdır” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.