Kars’ta Cesedi Bulunan Mert İçin Yürüdüler

m1

Kars’ta cep telefonu satışı yapan babasına yemek götürmek için çıktığı evlerine bir daha dönmeyen ve kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki boş bir tabyanın içinde cesedi bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın için yürüyen kalabalık, “Adalet istiyoruz” diye slogan attı.

Kars’ta cep telefonu satışı yapan babasına yemek götürmek için çıktığı evlerine bir daha dönmeyen ve Kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki boş bir tabyanın içinde cesedi bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın için yürüyen kalabalık, “Adalet istiyoruz” diye slogan attı. Ziya Gökalp İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencisi Mert Aydın, 6 Nisan pazar günü saat 12.00 sıralarında, annesinin hazırlayıp sefertasına koyduğu yemeği babasına götürmek için İstasyon Mahallesi’ndeki evlerinden çıktı. Faik Bey Caddesinde telefoncu dükkânı bulunan babası 38 yaşındaki Yolcu Aydın’a yemeği veren Mert Aydın, eve dönmek için işyerinden ayrıldı.  Evli ve 2 çocuk babası Yolcu Aydın, eşiyle konuşunca çocuğun eve gelmediğini öğrendi ve yakınlarıyla birlikte çevrede arama yaptı. Bir sonuç alamayan Aydın ailesi durumu polise bildirdi.

40- 45 YAŞINDA BİRİSİYLE GÖRÜNTÜSÜNE RASTLANDI

Çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarını inceleyen polis, saat 14.00 sıralarında bir işyerinin kamerasında Mert’in görüntüsüne ulaştı. Digor Pazarında 40- 45 yaşlarında biriyle Mert’in görüntüsüne ulaşılırken, dün saat 18.00 sıralarında Kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Karadağ çöplüğün yakınındaki eski ve kullanılmayan boş tabyada, çocuğun cesedi bulundu. Bazı kıyafetleri tabyanın dışında olması dikkat çekti. Ailesi tarafından kimliği teşhis edilen çocuk,  Erzurum’daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

BAŞSAVCI İLE GÖRÜŞTÜLER

Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel bir ekip, Mert’le birlikte gözüken 40- 45 yaşlarındaki adamı bulmak ve cinayet üzerindeki esrar perdesini kaldırmak için seferber olurken, yakınları ve ailesinden oluşan 50 kişilik grup “Adalet isteriz” diye sokaklara döküldü. Adalet sarayına giden gruptan bazıları Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Köylü ile makamında görüştü. Yapılan görüşme sonrasında aile adına konuşan Burhan Alibeyoğlu, başsavcı ile yaptıkları görüşmeden tatmin olmadıklarını belirterek valiliğe gideceklerini bildirdi.

DAHA SONRA VALİ’YE GİTTİLER

Bir süre valilik binası önünde Vali Eyüp Tepe’yi bekleyen grup gecikme olunca protokol kapısında oturma eylemi yaptı. Polisin ikna çabaları yeterli olmayınca Vali Eyüp Tepe, valilik önünde bekleyen aile ile görüşmek için dışarı çıktı. Vali Eyüp Tepe,  kendisinin de 3 oğlum olduğunu belirtti ve empati yaptığını söyledi. Vali Eyüp Tepe, “Çok acı bir olay. Farkındayım. Ama sizlerde lütfen bize güvenin. Bu katili bulup adalete teslim edeceğiz” diye konuştu. Aile Vali Tepe’ye yaşadıklarını anlatırken, gözyaşlarını tutamadı. Vali’nin teselli ettiği aile yakınları, görüşmenin ardından evlerine döndü.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.