Kars’ta 17 Kilogram Eroin Ele Geçirildi

i8

Zehir tacirleri Kars’ta narkotik köpekler anlamasın diye 17 kilo eroini gres yağı ve pul bibere sardılar.

Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM)

Şube Müdürlüğü, Kars’a Batı illerinden yüklü miktarda uyuşturucu madde sevk edileceği bilgisi alınması üzerine başlattığı çalışmalar soncunda 17 kilogram eroin ele geçirdi.

KOM Şube Müdürlüğü, söz konusu sevkiyatla ilgili olabileceği değerlendirilerek takibe alınan İstanbul plakalı bir araç üzerinde inceleme başlattı. Kaçma ihtimali de göz önünde bulundurulan araç dün İsmail Hakkı Alaca Bulvarı üzerinde kontrollü bir şekilde polis tarafından durduruldu.  Daha sonra da narkotik arama köpeği Kanas’ın tepki vermesi üzerine yapılan detaylı aramada aracın çamurluklarına gizlenmiş 43 paket içerisinde 17 kg. eroin maddesi ele geçirildi,

Yapılan incelemede eroin doldurulan paketlerin arama köpeklerinin tepki vermesini önlemek amacıyla gres yağı ve kırmızı pul biber ile kaplandığı ise narkotik polislerini bile şaşırttı. Eroinin ele geçirildiği araç içerinde bulunan iki şüphelinin (İ.A ve T.Z.) yakalanarak gözaltına alındı. Söz konusu olayla ilgili tahkikata Kars Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çok yönlü olarak devam edilmekte olduğu öğrenildi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.