Kars’lı Fotoğraf Sanatçısı Kaya’dan Uluslar Arası Bir Ödül Daha

a3

Kars’lı fotoğraf sanatçısı Murat Kaya,  Uluslararası fotoğraf yarışmasında fotoğraf sergileme ödülüne layık görüldü.

Kaya, Mersin Olba Fotoğraf Derneğinin düzenlediği Afiap Patronajlı olan ve 60 ülkeden 424 fotoğraf sanatçısının katıldığı, Uluslar arası fotoğraf yarışmasında 3 adet fotoğrafı sergileme ödülü aldı.

Daha önce katıldığı 9 fotoğraf yarışmasından 18 fotoğrafı ödül kazanan Murat Kaya, geçen yılda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasın da 3. Olmuştu.

Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk defa Afiap Patronajlı Uluslararası Yarışmaya katıldığını belirterek, 3 adet fotoğrafın sergileme ödülü kazanmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Kars bölgesinde tarih, doğa ve yaşamla ilgili beş yıldır fotoğraf çektiğini ifade eden Kaya, şunları kaydetti:”Amacım bu bölgenin tarihini, doğasını, insanların yaşama biçimlerini fotoğraf kareleriyle dondurmak. Bunun için bu yarışmaya başvurdum. Yarışmada, genel renkli kategoride 1 adet, genel siyah beyaz kategoride 1 adet ve doğa kategorisinde de 1 adet olmak üzere toplamda 3 puanla 3 fotoğrafım sergileme ödülüne layık görüldü. Tabi bu bir başlangıç, bundan sonra Dünya’nın çeşitli ülkelerinde düzenlenecek uluslararası yarışmalara Katılarak Afiap ünvanını almak istiyorum. Bunun içinde çalışmalarıma  Aralıksız devam ediyorum.”

Bir ay önce, Serhat Kalkınma Ajansının tanıtımı amaçlı organize ettiği ünlü gazeteci ve fotoğrafçı Coşkun Aral başta olmak üzere Türkiye’nin en seçkin foto muhabirlerinin katıldığı projede de yer alan Kaya, Karslı işadamlarının desteğini beklediğini kaydetti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.