Kars Kent Konseyi, Soma Görev Şehitleri İçin Mevlit Okuttu

ee

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan elim maden faciasında yaşamlarını yitiren işçilerin acısını, Karslılar bir an olsun unutmuyor.

Fethiye Camisinde öğlen namazı öncesi okutulan öncesi okutulan mevlit şerif sırasında Soma’da meydana gelen elim kazada yaşamlarını yitiren maden işçileri için Karslılar tarafından dualar okundu ve yaralılara Allah’ta şifa, kederli ailelere de sabırlar dilendi.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve belediye başkan yardımcıları Ferit Yenice ve Yakup Yıldız’ın da katıldığı mevlidin bitiminde ise cami çıkışına cemaate gül suyu ve lokum ikram edildi.

Mevlide yoğun bir katılım gösteren Karslılar da, Soma yaşamlarını yitiren maden işçilerine Allah’tan rahmet dileyerek kederli ailelerin ve yaralıları acılarını paylaştıklarını dile getirdiler.

BAŞKAN KARAÇANTA, HİÇBİR ŞEY ACIMIZI DİNDİREMEZ!

Mevlit sonrası gazetecilere açıklamada bulunun Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta Soma’da yaşanan maden kazasında suçu olan sorumluların mutlaka cezalarını çekeceklerine dikkat çekerek hiçbir şeyin hayatını kaybedenlerin acısını dindiremeyeceğini söyledi.

Yaşanan elim olayın tüm Türkiye’yi olduğu gibi Serhat Şehri Kars’ı da yasa boğduğunu dile getiren Başkan Karaçanta, “Bu olay kolay kolay unutulacak gibi değildir. Dilerim bu olayın yaşanmasına sebep olanların suçları varsa kısa sürede hak ettikleri cezayı alırlar.

Çünkü orada bir avuç kömür için canlarını vermek zorunda kalan insanların acısını bizlerin unutması mümkün değildir. Sorumluların cezalandırılmaları bile bizlerin acılarını bir nebze de olsa dindirmesi mümkün değil. Suçlular cezalandırırsa, en azından onların ailelerinin ve Türk milletinin yüreklerine bir nebze olsun ferahlık gelir. Bu mevlit nedeniyle bizleri yalnız bırakmayan siz gazeteci arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Sizleri marifetiyle Kars halkımıza tekrar başsağlığı diliyorum. Görev şehidi olan tüm

İşçilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine de sabır ve yaralı işçilerimize acil şifalar diliyorum.” Dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.