Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Susuz’da Muhtarlarla Bir araya Geldi

tt

Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Susuz’da muhtarlarla bir araya geldi.

 

Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Susuz’da muhtarlarla bir araya geldi.

Susuz İlçe Tarım Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Susuz Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Kars İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Şube Müdürleri, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Atilla Başkurt, teknik personel ve köy muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Kars çiftçisine tarımsal ve hayvansal konularda en iyi şekilde hizmet etmek için teşkilat olarak bir takım projeler hazırlama çabasında olduklarını söyledi.

Düzgün, “Hizmet konusunda herkese İl Müdürlüğü olarak kapılarının açık olduğunu hatta bununla da kalmadıklarını her ay kurum amirleri ile beraber sorunları yerinde görüp sorunları çözmek için bizler sizin kapılarınıza kadar geleceğiz” dedi.

Birlik ve beraberlik içerisinde muhtarlarla koordineli bir şekilde çalışmanın önemine vurgu yapan Düzgün, Kars tarımını üst seviyelere çıkarmak için makineleşmenin gerekli olduğunu muhtarlarında köylüsünü bu yönde teşviklere yönlendirmeleri gerektiğini kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından DAP ve Makine-Ekipman Destekleriyle ilgili konularda Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Ayhan Erginbay, Hayvan Sağlığı ve Hastalıkları ile ilgili konuda Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Reşat Tazegül, Bitkisel Üretim ve Tarımsal Desteklemelerle ilgili muhtarların yapması gereken uygulamalar konusunda Ziraat Mühendisi Bülent Aydın, 4081 sayılı Çiftçi Mallarını Koruma Kanunu Uygulaması ile İlgili olarak Ziraat Mühendisi Aysel Kaya, sunumlarını yapıtı. Sunumların ardından muhtarlarla fikir alış-verişinde bulunuldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.