Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Çiftçileri Eğitiyor

2q

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, teknik personel tarafından düzenlenen çiftçi eğitimleri ile çiftçiler bilinçlendiriliyor.

Çitçi eğitimleri, Başgedikler köyündedevam etti. Başgedikler köyünde düzenlenen eğitimde “Şap Hastalığı, Brucella, Trikofiti (Mantar) Hastalığı, Şarbon Hastalığı, Yem Bitkileri Ekilişi” konuları anlatıldı.

Çiftçilerin yönelttiği sorulara cevap verilip, anlaşılmayan noktalar üzerinde duruldu. Bir başka çiftçi eğitimi ise Merkez Oğuzlar köyünde gerçekleştirildi. “Toprak İşleme, Tarım Makineleri, Yem Bitkileri, Brucella Hastalığı, Aşılamaların Faydaları, Yanıkara Hastalığı” konuları ile ilgili çiftçilere sunumu yapıldı. Merkez Külveren Köyü’nde düzenlenen eğitimde ise “Brucella Hastalığı, Fiğ Yetiştiriciliği, Tarımsal Desteklemeler” konuları üzerinde duruldu. Merkez Bekler Köyü’nde de “Hayvan Hastalığı, Tarla Tarımı” konuları anlatıldı.

Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelinin çiftçilere yönelik başlattığı eğitim programları il genelinde aralıksız devam edecek. Düzenlenen eğitim proglarmlarına çiftçilerde yoğun ilgi gösteriyor.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.