Kars Gece Eksi 33 İle Buz Kesti

1

Kars Karadeniz üzerinden gelen yüksek basıncın etkisiyle son yılların en soğuk günlerini yaşıyor.

Kars Karadeniz üzerinden gelen yüksek basıncın etkisiyle son yılların en soğuk günlerini yaşıyor. Hava sıcaklığının gece termometrelere eksi 33 olarak yansıdığı şehirde, gündüz ise termometreler eksi 24,5 gösterdi.

Vatandaşlar bugünlerin sayılı günlerden küçük çile zamanı olduğunu ifade ediyor. Kar yağışının az olduğu zamanlarda ayaz çekmesi ile bu soğuğun yaşandığı ifade eden Karslılar duruma alışkın.

Ayrıca şehirde alışkın olunan çatılarda buz sarkıtlarının ise aynı zamanda ağaçların dallarına sirayet ettiği gözlenirken soğu en iyi anlatan kareler olarak ise objektiflere yansıyor. Hayvanların donan gıdalara ulaşmakta güneşin etkisini gösterdiği yerleri tercih ettiği şehirde öğrenciler ise kırağı tutan atkılarıyla Kars’ın bayağı soğuk olduğunu söylüyor. Yaşlılar ise tecrübelerini aktararak bugünlerin sayılı günler olduğunu ve küçük çilemin baş gösterdiği ifade ederek az Yağan karın eriyip ayaz ile demire döndüğüne dikkat çekiyorlar.

Öte yandan meteoroloji yetkilileri hava sıcaklıklarının 7 Şubat’a kadar eksi 30’lar seviyesinde seyredeceğini vatandaşların bu zaman zarfında don ve buzlanmalara dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulundu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.