Kars Fen Lisesi Şiir ve Türkü Gecesi Düzenledi

hh

Kars Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirilen şiirli ve türkülü gecede, fen lisesi öğrencilerinden gitarda Bahser Atahan İli, kemanda Tutku Ilgan Özcan, yan flütte Arya Çelik ve bağlamada Semih Şahin sahne aldı. Müzisyen öğrencilere Kafkas Üniversitesi Konservatuarı Türk Müziği Bölümü müzisyenlerinden kavalda Baran Aslan, kanunda Mehmet Süleyman Sevim ve Ritimde Metahan Esben de eşlik etti.

Topluluğun birbirinden güzel türküleri seslendirmeleri salonu dolduranları tarafından beğeni büyük beğeni kazandı.

ŞİİR HAYAT, HAYAT ŞİİRDİR

İcra edilen türkülerin ardından şiirin duygu,  anlamak, anlatmak, hissettirmek, paylaşmak ve şiirin hayat, hayatın da şiir olduğu temasının vurgulandığı gecenin şiir bölümüne geçildi.

Bir avuç kömür için bir ömür veren Soma’da ki maden kazasında yaşamı yitiren işçilerin de saygı ve rahmetle anıldığı türkülü ve şiirli gecede öğrenciler, şiirlerini seslendirdi. Gecede öğrencilerinden Asilsoy Fidanboy, “Işığım söndü”, Didem Eda Uysal “Ben sana  mecburum”.

Zeynep Beyaz “Gözlerin çağırıyor beni”, Emine Özen “Belalım”, Umut Kurtulan “Aysel git başımdan” Serap Karamaya “Yalan”, Sungur Göktuğ Durmuş “Tek hece aşk” ve Eraslan Yıldız “Irak çok mu ırak” adlı şiirleri seslendirdiler.

Gecenin son bölümünde ise okulun Kafkas halk oyunları ekibi de sahne alarak salonu dolduran, veliler ve davetlilere unutulmaz bir akşam yaşattılar.

Türkülü ve şiirli gecenin sonunda ise gecenin hazırlanmasında emeği

geçen okulun Edebiyat Öğretmeni Durdağı Karakaş,  Okul Müdürü Müseyyip Aslanbezer, idari kadro ve emeği geçen tüm öğrencilere teşekkür edilerek geceyi gerçekleştiren öğrenciler hep birlikte sahneye davet edilerek alkışlandı.

Türkülü ve şiirli geceye, Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalattin Güven, Müseyyip Aslanbezer, öğretmenler ve veliler katıldı.

bb

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.