Kars Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlara Dikkat Çekti

3

Kars Emniyet Müdürlüğü, siber suçlarda farkındalık çalışmaları ve güvenli internet projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Kars Emniyet Müdürlüğü, günümüzde, sadece iş hayatında değil, eğitim, ev yaşamı ve sosyal yaşam gibi birçok alanda, bilgisayar ve internet kullanımı hayatımızda yoğun bir şekilde yer almaya devam etmekte olduğuna dikkat çekti.

Emniyet yetkileri, bütünleşik bir yaşam aracı olan bilgisayar ve internetin, sadece yetişkinlerin değil çocuklarımızın da yaşamı algılama ve yaşama katılma biçimlerini belirlemeye başladığına da dikkat çekiyor.

Bilgisayarlar ve internetin çocuklarımız için yeni fırsatlar ve faydalar getirmekle birlikte, çok ciddi boyutlarda tehlikeler de içermekte olduğuna dikkat çeken Kars Polisi, bu nedenle, çocukların güvenli internet kullanımı için dikkat etmesi gereken bazı hususlar konusunda uyarılarda bulundu.

Bu kapsamda Kars Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak yapılan çalışmalar sonucuna 2013-2014 eğitim öğretim yılı ilk dönemi içerisinde lise öğrencilerine yönelik “Güvenli İnternet Kullanımı” konulu seminerler düzenledi.

Kars il merkezinde bulunan Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Alpaslan Anadolu Lisesi, Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Gazi Kars Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Teknik ve Kız Meslek Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesinde eğitim öğretim gören öğrencilere, planlanan tarihlerde seminerler verildiği bildirildi.

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE

Proje kapsamında, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personeli tarafından da il merkezinde de bulunan 7 lisede öğrenimlerine devam eden toplam 880 öğrenciye yönelik, 27 Kasım 2013- 06 Ocak 2014 tarihleri arasında seminerler verildi.

Bu seminerlerde ise çocuklara, ergenlere ve gençlere güvenli internet ullanımı konusunda farkındalık oluşturulması sağlandı. Seminerlerde ayrı öğrencilere: Bilgisayar ve sanal ortamın sağlıklı ve bilinçli kullanımını ile birlikte İnternet ve sosyal ağların faydaları, zararları ve sanal ortamdaki muhtemel tehlikeler hakkında bilgilendirme yapıldı. Bilgisayar ve sanal ortamın çocuk ve gençler üzerindeki fiziksel ve psikolojik olumsuzlukları da anlatıldı. İnternet (Sanal ortam) üzerindeki siber suçlar (dolandırıcılık, oyun siteleri, şantaj, tehdit, kişisel bilgilerin ele geçirilmesi vb.) ve cezai müeyyideleri ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.