KARS-ARDAHAN-IĞDIR TANITIM GÜNLERİ 31 EKİM’DE BAŞLIYOR

            Merkezi İstanbul’da bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği bu yıl 4. düzenlenecek “Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri” için çalışmaları başlattı.

Bu yıl 4. yapılacak olan  “Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri” 31 Ekim-3 kasım tarihleri arasında İstanbul Maltepe etkinlik alanında yapılacak.
            Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) öncülüğünde ‘güneşin ilk doğduğu topraklar’ sloganıyla gerçekleşen “Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günler”, illerin tarihi kültürel ve yöresel ürünleri ve Kars, Ardahan ve Iğdır’ı tanıtmayı amaçlıyor.
İstanbul’da faaliyet yürüten KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe ve yönetimi kurum üyeleri, Iğdır’da  çeşitli ziyaretlerde bulunarak, tanıtım günleri hakkında bilgilendirme ve daha geniş kitlelere ulaşması için destek istedi.
            Etkinlik hakkında bilgi veren KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe gazetecilere yaptığı açıklamada, Kars’ın, Ardahan’ın ve Iğdır’ın tüm dernekleriyle beraber tüm halkımızı ve İstanbullu hemşerilerimizi tanıtım günlerine davet ettiklerini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

            “Güzel Serhat şehirlerimiz Kars, Ardahan ve Iğdır’ın tarihi, kültürel, doğal güzelliklerinin tanıtıldığı, hemşehrilerimizin bir araya gelerek dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının pekiştiği, tanıtım günlerine bu yılda buluşmaya devam ediyoruz. Bu yıl 4. yapacağımız illerimiz ve bütün ilçeleriyle, zenginlikleriyle ve değerleriyle öne çıkartan ve İstanbul’da tanıtmayı amaçlayan bu güzel programa kentimizdeki tüm STK’larımız destek vermeli ve ziyaret etmelidir. Bizler ancak birbirimizi çok daha iyi tanıdığımızda güçlü olabiliriz.” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.