Kars Ardahan Barosu: “Bu Menfur Olayı Şiddetle Kınıyoruz”

b1

Kars Ardahan Bölge Barosu Kars barosu, Baro binasının önünde yaptığı açıklamada, bu menfur olayı şiddetle kınıyor, küçük Mert’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyor ve adli sürecin takipçisi olacağımızın bilinmesini önemle belirterek bu yaşanan çirkin olayı kınadılar.

Kars Ardahan Bölge Barosu adına açıklama yapan Baro Başkanı avukat İbrahim Baştimar; “Kars Toplumların temeli çocuktur. Çünkü Her millet kendi çocuğuna geleceği olarak bakar. Hal bu iken 06.04.2014 tarihinde kaybolan 9 yaşındaki Mert Aydın’ın 07.04.2014 günü vahşice öldürüldüğünün öğrenilmesi Tüm halkımız gibi Kars Barosu mensuplarını derin bir üzüntüye boğmuştur.

Şehrimizde, geçmişte aydınlanan olaylardan dolayı, fail veya faillerin bir an önce yakalanacağı, konusunda Kars emniyetine, Adli makamlar önüne çıkarıldığında da gereken cezayı alacakları hususunda da Kars Adliyesine güveniyoruz.

Ancak teknolojinin bu kadar geliştiği bir dünyada şehrimizdeki MOBESE kayıtlarının yetersizliğini de bu olay nedeniyle acı bir tecrübeyle öğrenmiş bulunuyoruz. Yetkilileri bu aksaklıkların giderilmesi için duyarlılığa davet ediyoruz.

Kars barosu olarak bu menfur olayı şiddetle kınıyor, küçük Mert’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyor ve adli sürecin takipçisi olacağımızın bilinmesini önemle belirtiyoruz” dedi.

Basın açıklamasında Kars’ta görev yapan birçok avukat, bu çirkin olayı

Kınamak için hazır bulundu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.