Kardeş Oda Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odasından İTSOYA Ziyaret

            Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası ve Hatay Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetler/projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesinin yanında sosyo-kültürel faaliyetlerde birlikte hareket etmektir.

Böylece ticari, coğrafik, tarihsel ve kültürel etkileşimi sağlayarak farklı yöre insanlarının işbirliğini geliştirmek felsefesiyle diğer Oda ve borsalara rol model olmak amacıyla 2015 yılında imzalanan

             “Kardeş Oda” protokolü gereği Dörtyol Ticaret ve Sanayi odası tarafından odamıza Akreditasyon kıyaslama ziyareti gerçekleştirildi.

            Dörtyol Ticaret ve sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Yıldırım, Meclis başkanı Mustafa Şahin, yönetim kurulu başkan yardımcısı Hacı Dede Tokgöz,

            Yönetim kurulu üyesi Muhammet Sait Arslan meclis üyesi Ayhan Günay ve Genel sekreter Ahmet Karapür ‘den oluşan heyeti odamız meclis kurulu tarafından karşılandı Yapılan akreditasyon kıyaslama ziyaretinde iki odanın çalışmaları değerlendirildi.

            Başkan Arslan Dünyada sayılı Türkiye’de ise tek üç ülkeye sınırı olan gerek iklimi gerek tarihsel dokusu, gerekse tarımsal potansiyeli ile bölgede özel konumu olan ilimizde yatırım imkanlarını

  1. Bölge teşvik bölgesinde olmanın getirdiği avantajlarla ilgili, bilgilendirme yaptı. Akdeniz den doğuya 5 yıl önce kurduğumuz dostluk ilişkilerinin devam etmesi ve ortak çalışmalarda bir araya gelebilmek odamız adına sevindiricidir.

            Başkan Arslan konuklarına binayı tüm katlarıyla ve son dönemlerde yapmış olduğumuz 300 kişilik M.Rifat Hisarcıklıoğlu toplantı salonunu gezdirdikten sonra Meclis Toplantı salonunda ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yapısı ile Odanın faaliyetlerini içeren bir sunum yaptı.

            Ziyaret günün anlam ve önemine ait hediyelerin verilmesi ile devam etti Başkan Arslan Iğdır kayısısı ilimizin ilk coğrafi işaret alan ürünü olması nedeniyle sizlere Iğdır kayısısı temalı tabak hediye etmek istedik ayrıca dostluğumuz 40 yıl baki kalsın diye fincan takımı ile taçlandırdık dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.