Karayollarının Dikkatine!

a7

Yaklaşık 6 ay önce çevre yolu olarak adlandırdığımız güzergâhta yol çalışmaları oldu. Yol bölünmesi ve asfalt çalışmalarından sonra çalışmalar tamamlandı.

Karayollarının çalışmaları tamamlandıktan sonra ortaya birkaç aksaklıklar çıktı ki bu aksaklıklar yol üzerinde kazaya sebebiyet verecek derecede problemliydi.

Kılıçlar önündeki kavşakta yol yönünün net olarak belli olmamasından ve trafik levhasının bulunmamasından dolayı birkaç kaza meydana geldi. Daha sonra bu eksiklikler biraz olsun azaltıldı.

Lakin çevre yolu üzerindeki bir başka sorun ise hayvan pazarını ve ARAS EDAŞ yolunu sanayi yoluna bağlayan yoldur. Burada yapılması gereken kavşak yaklaşık 200 m. ileriye yapılmış durumda. Dönüş yolunun olmamasından dolayı tırlar, kamyonlar, yolcu minibüsleri ve taksiler, hayvan pazarı, ARAS EDAŞ ya da sanayi sitesine gidebilmek için bu 200 m.’lik yolu ters istikamette seyrediyor. Bu da trafikte çok büyük bir kaza riskini doğuruyor.

Karayollarının biran önce bu soruna çözüm bulması gerekiyor. Zira burada bir kavşağın olması zaruri bir ihtiyaçtır.

Bu konuda Karayolları yetkililerini göreve çağırıyoruz. Kazalar olmadan, canlar yitirilmeden bu sorun bir an önce çözülmelidir. Aksi takdirde çok geç olacaktır.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.