Karakuyu’da Nurettin Aras’a Saldırı Yapıldı

aa

 Karakuyu Köyü’nde süren oy verme işlemini kontrol amacıyla kalabalık bir grupla köye giden AKP milletvekili adayı Nurettin Aras’a, taşlı sopalı saldırıda bulunuldu. Aras ve partililer korumalar tarafından Karakuyu İlköğretim Okulu’na alındı.

Jandarma ekiplerinin müdahalesi üzerine takviye olarak çağrılan çevik kuvvet ve özel hareket polisleri, saldırıda bulunan kalabalığı dağıtarak güvenliği sağladı. Duruma tepki gösteren Aras, sandığın bulunduğu sınıfa girdiklerini belirterek şöyle konuştu:

“30 kadar Karakuyu köylüsü sandık kurulu üyelerini muhasara altına almış, gelen vatandaşların yerine alıp ‘evet’ mührünü basıp sandığa atıyorlardı. Biz de bunu görüp müdahale ettik. Bu demokrasiye yakışmaz, burası hukuk devletidir, tek tek içeriye alınacak dedik. ‘Siz buraya nasıl gelirsiniz, buradan size bir şey çıkmaz’ dediler. Bize hakaret etmeye başladılar kavga çıktı. Karakuyu’nun misafirperverliğine hiç yakışmadı. Devletimizin sandık güvenliği açısından zaaf içerisinde olduğunu görmek beni üzdü. Aşağı yukarı bir saat orada mahsur kaldık. Canımızı zor kurtardık. Sandık başkanı yaralandı. Demek ki bu bölgelerde sandık güvenliğinin sağlanması, bazı provokatörlerin, bazı şahısların tekeline bırakılmıştır. Çok üzgünüm.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.