“Karakoyunlu’nun Çınarları” Projesi Kabul Edildi

7ı

Karakoyunlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan 54204 Kodlu “Karakoyunlu’nun Çınarları” isimli projemiz SYDGM Proje Değerlendirme ve İzleme Dairesi Başkanlığı’na sunulmuş ve proje kabul görüldü.

 İlçe merkez ve köylerinde yaşayan 60 yaş ve üzeri olan hastalık veya ekonomik sıkıntıları nedeniyle yaşamını idame etmekte zorlanan kimseler için hazırlanan projede, karşılaştıkları güçlükler göz önünde bulundurulmuştur. Yaşlı nüfusun hızla artması ile uzun yaşamın getirdiği yalnızlık, yoksulluk, kronik hastalıklar, bakım ve destek gereksinimi; yaşlı sorunları ve yaşlılık hizmetlerinin tüm yönleri il

ele alınmasını gündeme getirildi.

 Karakoyunlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan Proje kapsamında, görevlendirilecek olan Karakoyunlu Sağlık Grup Başkanlığından bir Hekim, Sağlık Memuru,

Hemşire ve Vakıf Personeli tarafından yapılacaktır. Yine proje kapsamında bakım görevlisi olarak

çalışacak 4 kişi istihdam edilecektir.  Bakım Görevlisi olarak çalışan 4 kişi, hazırlanan plan doğrultusunda yaşlıların ihtiyaçlarını karşılamaktan sorumlu olacaklardır. Ayrıca istihdam edilecek kişiler Yaşlı Bakım Hizmetleri alanında sertifika sahibi olacaklardır.

            Proje 124.800,00 TL bütçeye sahip olup, 60 yaş üstü bakıma muhtaç yaşlılarımızın hayat koşullarını iyileştirirken ekonomik düzeyi düşük 4 kişinin istihdam edilmesini sağlayarak 4 ailenin gelir düzeyinin yükselmesine dolayısıyla ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlayacağı öngörülmüştür.

    Projeye güç ve destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkürü bir borç bilir bu tür projelerin artarak devam etmesini temenni ederiz.

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.