“Karakoyunlu’nun Çınarları” Projesi Büyük İlgi‏ Gördü

A3

İlçe merkez ve köylerinde yaşayan 60 yaş ve üzeri olan hastalık veya ekonomik sıkıntıları nedeniyle yaşamını idame etmekte zorlanan kimseler için hazırlanan projede, karşılaştıkları güçlükler göz önünde bulunduruldu.

Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Proje kapsamında yaşlı nüfusun hızla artması ile uzun yaşamın getirdiği yalnızlık, yoksulluk, kronik hastalıklar, bakım ve destek gereksinimi; yaşlı sorunları ve yaşlılık hizmetlerinin tüm yönleri ile yeniden ele alınmasını gündemimize getirilmiş ve aynı zamanda 60 yaş üstü bakıma muhtaç yaşlılarımızın hayat koşullarını iyileştirirken ekonomik düzeyi düşük 4 kişinin istihdam edilmesini sağladık. 4 ailenin gelir düzeyinin yükselmesine dolayısıyla ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlayacağı öngörüldü.

‘Karakoyunlu’nun Çınarları’ isimli proje, Vali Davut Haner, Vali Yardımcısı Mavlüt Özmen, Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Aralık Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz ve Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban Kaya’nın katılımıyla yerinde incelendi.

Projeye güç ve destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkürü bir borç bilir bu tür projelerin artarak devam etmesini temenni ederiz.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.