Karakoyunlu İlçesi’nde SODES Kapsamında Etkinlik Alanının Açılışı Yapıldı

p

Karakoyunlu Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen ve SODES “Bir Fincan Kahve Projesi” kapsamında yaptırılan etkinlik alanının açılışı, 17 Mayıs 2016 tarihinde Vali Vekili Bilgehan Karanfil, Karakoyunlu Kaymakamı Nursan Vural Zorlu ve kurum amirleri eşliğinde gerçekleştirildi.

Açılış programına, Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vadettin Tekin, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Söz konusu etkinlik alanı Karakoyunlu İlçesi’ndeki çocuklarımıza birer oyun alanı olmakla birlikte “Bir Fincan Kahve” projesinde yer alan kadınlara yönelik önemli bir etkinlik alanı olarak tasarlanmıştır. Açılışı yapılan etkinlik alanında ilk olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Kasım 2014 tarihinde başlatılan “Bebekler Gülsün Projesi” etkinliği adı altında ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarının ilk ihtiyacı karşılanmış olup, yeni doğan bebeklere temel ihtiyaçlarını içerecek şekilde yardım paketleri verilmiştir. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi ailelerimize de nakdi yardım yapılarak bu kapsamda 1 yılını tamamlayan bebeklerimize doğum günü etkinliği yapılmıştır.

Doğum günü faaliyeti kapsamında bütün bebekler adına pasta kesilerek bebeklere çeyrek altın takılmış olup ekinlik kapsamında doyasıya eğelenilmiştir.

Program sonunda, faaliyete katılan aileler tarafından; Vali Vekili Bilgehan Karanfil ve Kaymakam başta olmak üzeri emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürü Vadettin Tekin’e teşekkür ederek protokol ile hatıra fotoğrafı çekildi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.