Karakoyunlu Belediyesi’nden İşçilere Yüzde 20 Zam

 

 Karakoyunlu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

2 yıllık olarak yapılan toplu iş sözleşmesinde Belediye-iş Sendikası ile Karakoyunlu Belediyesi arasında birinci yıl yüzde 20, ikinci yılda yüzde 20 zam yapılarak sözleşme imzalandı.

Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban Kaya ile Belediye-İş Sendikası Başkanı Himmet Bozan tarafından imzalanan toplu-iş sözleşmesi, her iki tarafı da memnun etti.

 Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban Kaya yaptığı açıklamada, işçilerimiz için imkânlarımızı zorlayarak yüzde 20 zam verdik. Bu Iğdır ilinde işçilere verilen, çok iyi bir zam oranıdır. Keşke imkânımız elverse işçilerimize daha fazla zam verseydik. Bu zam ile birlikte emekçilerimizin diğer sosyal haklarını tam ve zamanında vermekteyiz, dedi.

Kars, Iğdır, Ardahan Belediye-İş Sendikası şube Başkanı Himmet Bozan ise, üyelerimiz adına Sayın Karakoyunlu Belediye başkanı Kurban Kaya’ya teşekkür ediyoruz, gerçekten kendileri emekçi dostu, bizlerin dertlerini çok iyi anlıyor, bu zam oranı ile Karakoyunlu’daki işçilerimize enflasyon üstünde yüzde 20 zam aldık. İşçilerimiz bu toplu iş sözleşmesinden memnun olduklarını da beyan ettiler dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.