Karaçanta 17. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliğine Katıldı‏

A3

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İzmir Gaziemir’de “17. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği” Programına Katıldı

Şenliğin onur konuğu Kars için düzenlenen gecede ozanların türküleriyle, şiirlerle, halkoyunlarıyla ilin tarihi ve kültürel yapısı tanıtıldı. Milli bayramların resmi törenlerle kutlanmasının engellendiğini söyleyen Başkan Şenol, “Bu ülke kolay kurulmadı. Ata’mızın mirasına, Cumhuriyet’e ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağız” diye konuştu.

10 ülkeden ve Manisa ile onur konuğu il Kars’tan gelen ekiplerin katılımıyla gerçekleştirilen 17. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında onur konuğu Kars için kültür gecesi düzenlendi. Ozanların sahne aldığı gecede türkülerle, şiirlerle, yöresel kıyafetlerle, halkoyunları ve semah gösterileriyle Kars’ın kültürü tanıtıldı. Çağdaş Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin de katkı koyduğu geceye Yudum’da türküleriyle renk kattı. Gaziemir’de

yaşayan Kars, Ardahan, Iğdırlı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği geceye katılan Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Çağdaş Kars Ardahan Iğdır Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İshak Akbaba, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin yöneticilerine Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ev sahipliği yaptı.

‘BARIŞ ELÇİLERİ YETİŞTİRİYORUZ’

Kars’tan gelen halk dansları ekiplerinin gösterileriyle, halk ozanları Aşık Ali Rıza, Mahmut Işık, Grup Parimli Kardeşler, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçısı Turgay Demir ile Yudum’un türküleriyle, vatandaşların halayları ve yöresel oyunlarıyla renk kattığı gecede konuşan başkan Şenol, “Milli bayramların resmi törenlerle kutlanmasının engellenmeye çalışıldığını ifade etti. Başkan Şenol, Bu ülke uğruna çok kan döküldü, acılar çekildi. Atatürk’ten emanet aldığımız Cumhuriyet’in bekçisi olan siz gençler, bu mirasa ne pahasına olursa olsun sahip çıkacaksınız” dedi.

Temasıyla maskotuyla bu yıl 17.’sini düzenledikleri çocuk şenliğiyle bugüne kadar binlerce çocuğu ağırladıklarını ve dünya barışına katkı koyduklarını ifade eden Şenol, “Çocuklar bizim gönüllü barış elçilerimiz. Onların yürekleri barışla, sevgiyle, kardeşlikle dolu. Eğer onların yüreklerine kin tohumları ekmezsek onlar dünyaya barışı getirecekler. Biz dünya barışına katkı koymak için her yıl 300 dünya çocuğunu ağırlayıp onları gönüllü barış elçisi yapıyoruz” dedi.

‘YEREL YÖNETİME ADANMIŞ BİR ÖMÜR: BAŞKAN ŞENOL’

Konser öncesi Gaziemir Belediye başkanı Halil İbrahim Şenol’u makamında ziyaret eden Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, “İnsan ve vatan sevgisi, hizmet için bu yoldayız. Başkan Şenol yerel yöneticilik için adanmış bir ömür. Başarılı çalışmalarıyla halkın gönlünü çalan, yerel yönetim için ömrünü adayan Şenol’a yeni dönemde başarılar diliyorum. Kentimizi onur konuğu ili olarak ağırladığı için teşekkür ediyor, burada olmaktan büyük onur duyuyorum” diye konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.