Karaağaç Mahallesi Doğalgazla Buluşuyor

Şehrin büyük bir bölümüne ulaştırılan doğalgaz hizmetinden artık Karaağaç Mahallesi sakinleri de faydalanmış olacak.

            Bugün, Karaağaç Mahallesi’nde doğalgazın ilk kazı çalışmasına başlanıldı. Belediye Başkanı Murat Yikit ve Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş’ın denetiminde başlanılan kazılarda mahallenin tüm sokaklarına doğalgaz hizmetinin götürülmesinin hedeflendiği belirtildi.

            Başkan Murat Yikit, kazı çalışmalarının başladığı alanda gazetemiz sahibi Mehmet Toka, Karaağaç Mahallesi Muhtarı Halil Yıldız, mahalle sakinleri ve esnafla çay içip sohbet etti ve doğalgaz kazılarının yanı sıra mahallede yapılacak olan asfaltlama ve içme suyu hattı hakkında da bilgiler verdi.

“Yaklaşık 12 Km. Doğalgaz Hattı Döşenecek”

            Başkan Yikit yaptığı açıklamada; “bugün başlattığımız çalışmamızın sonucunda Karaağaç Mahallemizde yaklaşık olarak 12-13 km. doğalgaz hattı çalışması yapmayı plânlıyoruz. Hedefimiz bu yılın sonuna kadar Karaağaç Mahallesi’nin tüm sokaklarını doğalgaz ile buluşturmaktır. Tamamı yetişmezse dahi %80 oranında kullanıma hazır bir doğalgaz hizmetini tamamlamış olacağız” dedi.

“Asfalt ve İçme Suyu Hattımızı da Hizmete Sunacağız”

            Başkan Yikit, doğalgazın yanı sıra asfaltlama ve içme suyu hattı ile ilgili de şu bilgileri verdi:

            “Kazısına başladığımız doğalgaz hattının bitiminde Karaağaç Mahallemizde asfaltlama çalışmamıza da başlayacağız. Ayrıca Halfeli Caddesi’nden geçecek olan içme suyu ana hattıyla birlikte bu hizmetimizi de tamamlamış olacağız.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Anonim Haziran 3, 2018 Cevapla
0 0

Mahallemiz berbat hić bir şekilde ne doğalgaz nede yolları yapıldı vadedilen hiç birşeyi yapmadınız