Kanalizasyondan Çıkanlar Hayrete Düşürdü

           

Şehir kanalizasyon sisteminde zaman zaman tıkanıklıklar nedeniyle arızalar meydana geldiğini ifade eden Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit; “kanal tıkanıklıklarını açıldığı zaman elbise parçaları, terlik, hayvan derisi, kül gibi evsel atıklarla karşılaşıyoruz” dedi.

            Vatandaşların dikkatsizlik sonucu kanalizasyona bu tür atıkları attıklarını söyleyen Başkan Yikit; “bu tür arızalar elemanlarımızın mesailerinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Bu türlü arızaların bulunmasından sonra araç ve gereçlerimizle olaya müdahale ediyoruz.  Vatandaşlarımızın mağduriyeti de çok önemli. Tıkanmadan dolayı vatandaşların evlerine kanal suları dolabilmektedir.

             Bu tür dezavantajların yaşanmaması için biraz daha dikkatli olunmasını vatandaşlarımızdan istiyoruz” diye konuştu.

            Belediye Başkan Av. Murat Yikit; “bu tür tıkanıklar için son teknoloji yüksek basınçlı kanal açma kombine aracımız var. Iğdır düz bir zemin de

Kurulmuş. Zamanla, aşınmayla birikintiler oluşur, kanalizasyon kanallarında atılan yabancı cisimli maddelerde tıkanıklıklara yol açar. Bireylerin yanlış kullanımlarının da bunlara eklenmesiyle kanallarda biriken atıklar ancak yüksek basınçlı suyla dışarıya çıkarılması gerekmektedir. Belediyemize bu konuda yardımcı olunmasını ve gereken titizliğin gösterilmesi hususunda tüm halkımızın duyarlı olmasını diliyor ve bekliyoruz” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.