Kan Donduran Tecavüz Vakası

 

 Iğdır’ın Tuzluca İlçesi’nde bir toplu tecavüz vakası ortaya çıktı. 32 yaşındaki zihinsel engelli T.S.’nin beş kişi tarafından tecavüze uğradığı iddia ediliyor. Sağlık sorunları sebebiyle hastaneye götürülen T.S’nin ikiz çocuklara yedi aylık hamile olduğu anlaşıldı.   

            Konu T.S’nin ailesi tarafından yargıya taşındı. Kızın şikâyetçi olduğu zanlılardan F.S’nin DNA örneğinin alındıktan sonra serbest bırakıldığı belirtildi. Mağdure T.S’nin savcılık ifadesinde yakın akrabaları oldukları belirtilen beş kişinin kendisine yıllardır tecavüz ettiğini söylediği belirtiliyor. DNA örneği alınan tecavüz zanlısı F.S’nin ise kendisinin iki yıl önce T.S ile birlikte olduğunu ikizlerin kendisinden olmadığını söyleyerek suçlamaları reddettiği öğrenildi.    

            Engelli bir kadın olan T.S.’nin üç kardeşi ile birlikte babaları ölünce akrabalarının yanında büyüdükleri belirtildi. Akraba olan şahısların kolayca eve girip çıkabildikleri belirtiliyor. Bir süre önce yaylaya götürülen T.S’nin çocuğu düşürmesi için uğraşılırken kadının durumunun kötüye gitmesi sonucu hastaneye getirildiğinde hamileliğin ortaya çıktığı belirtiliyor. T.S’nin susması için tehdit edildiği iddia edilirken şikâyetçi olunmaması için ailesinin de tehditler aldığı iddia edildi.

            Tecavüz zanlılarından birisinin ablasının da kardeşinin aleyhinde ifade verdiği belirtildi. DNA testi ile başlayan yargı süreci devam ediyor.  

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.