Kafkas Üniversiteler Birliği Toplantısı Kapsamında Çeşitli Protokoller İmzalandı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, bir dizi incelemeler yapmak için gittiği İstanbul’da, İran Sahand University Of Technology ve İran University Of Bonab’ın temsilcileriyle Kafkas Üniversiteler Birliği kapsamında protokol imzaladı.
Görüşmeler çerçevesinde Iğdır Üniversitesi ile İran’da bulunan iki üniversite arasında imzalanan protokole bağlı olarak Kafkas Üniversiteler Birliği konusunda bazı toplantılar yapıldı. Yapılan toplantılarda Rektör Alma, Kafkas coğrafyasındaki paydaş ülkelerin sahip oldukları değerlerin korunması ve geleceğe yönelik atılacak adımların üniversiteler aracılığıyla sağlanacağını ifade ederken; mevcut üniversitelerin önemli bir rol üstlendiğini söyledi.
Ayrıca üniversiteler arasında öğretim elemanları, araştırmacılar ve öğrencilerin de yer aldığı değişim programlarının önem arz ettiğini aktaran Rektör Alma, bu anlamda işbirliğini önemsediklerini ve kültürlerarası bir diyalog sağlanması yolunda Kafkas Üniversiteler Birliğinin ortak bir mirası devam ettirmeye çalıştığını söyledi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.