Kafes Avcıları Avlandı

33

 Iğdır İli merkez Kazım Karabekir Caddesi Erhacı köprüsü mevkiinde,  İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin yol kontrollerinde 27 XX XXX plakalı araçta yapılan aramada kafes içerisinde   B.G (35) adlı şahsa ait olan ve 6 Adet Canlı Mühre olarak kullanılan Kınalı keklik bulunmuştur.  Emniyet Ekiplerinin kimlik tespiti ve tutanaklarını tamamladıktan sonra Orman ve Su İşleri Iğdır Şube Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Av Koruma Ekiplerine, 6 Adet Canlı Mühre olarak kullanılan Kınalı keklik, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefet eden şahıs hakkında idari ve tazminat cezası uygulanmak üzere teslim edilmiştir.

4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa ve Merkez Av Komisyon muhalefet eden şahısa 1078 TL. idari, 3000 TL. Tazminat para cezası olarak toplam 4078 TL. para cezası verilmiştir.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürlüğünde el konulan kekliklere yapılan tedavinin ardından kafes içinde kanatları kesilen keklikler Kafkas üniversitesi Veterinerlik fakültesi Yaban hayatı rehabilitasyon merkezine gönderilmişlerdir. Ele geçirilen keklikler uçma yeteneğine kavuştuklarında doğaya salınacaklardır.

Doğa Koruma ekipleri ile koordinasyon sağlayan ve Yaban Hayatının korunmasında büyük emek sarf eden Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ederim.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.